Muğla Teknopark

Muğla’da uzun süredir çalışmaları sürdürülen Teknopark A.Ş. kuruldu. 52 ortağın bulunduğu Teknopark A.Ş. noter huzurunda atılan imzaların ardından hayata geçti. Hem yapı olarak hem de Muğla’da sağlanan birlik ve beraberlik açısından bir ilk olacak bu oluşumda, MUTSO başkanı  Bülent Karakuş, yönetim kurulu başkan yardımcısı oldu.

Muğla Teknopark Kuruldu

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi (MSKÜ) öncülüğünde uzun zamandır çalışmaları sürdürülen TEKNOPARK A.Ş. 29 Kasım 2016 Salı günü noter huzurunda yapılan bir toplantı ile kuruldu. MSKÜ rektrörlük binasında, Muğla’nın tüm idari kuruluşları, sivil toplum kuruluşları ve sektörel temsilcilerin katılımı ile gerçekleştirilen toplantıda, Teknopark A.Ş. 52 kurucu üyenin imzalarıyla hayata geçti. Teknopark A.Ş. ‘nin kuruluşuyla, yönetim kurulu başkanı vali Amir Çiçek olurken, MSKÜ rektörü Prof. Dr. Mansur Harmandar ile Muğla Ticaret ve Sanayi Odası (MUTSO) yönetim kurulu başkanı Bülent Karakuş, başkan yardımcısı görevlerini üstlendiler.

Toplantının açılışında konuşan Vali Amir Çiçek şunları kaydetti: ”Şimdiye kadar projemiz hayata geçmeli ve binamızın yapımına başlanmalıydı. Ancak 15 Temmuz sonrasında geçen sürede Teknopark projemize bir gölge düşmemesi amacıyla bilinçli olarak geciktirdik. Bundan sonraki süreçte istiyoruz ki bir an önce inşaatımız başlasın, bürolarımız çalışsın. Bu salondaki sinerjiden büyük bir enerji ortaya çıkacağına inanıyorum.”

Kaynak : Arasta Dergisi – Sayı: 24

Muğla Teknopark
Puanla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir